Manufaktura Drewna [foto+video]

7 wspaniałych ZZ-tów  Zachodniopomorskiej Chorągwi Harcerek ZHR zakończyło szlak turniejowej przygody !

Pierwszy dzień turnieju rozpoczęłyśmy wśród przepięknych Wzgórz Bukowych w Puszczy Bukowej nad jez. Binowskim.  Dzisiaj (20.04.) poznałyśmy tajniki sztuki decoupage`u i puszczański program Ernesta Thomasa Setona, według zasad czterokrotnego ognia. Wszystkie zastępy zaprezentowały swoje puszczańskie totemy. Dzień zakończyło ognisko i mała nocna niespodzianka 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Drugi dzień turnieju to emocje podczas gry, pychoty na kuchni polowej, zajęcia artystyczne i msza święta.

Drugi dzień turnieju okazał się równie słoneczny jak pierwszy. Nasze ZZ-ty nabyły szereg umiejętności leśnych podczas gry terenowej: nie zabrakło technik survivalowych, odrobiny ruchu, pracy z mapą, warsztatów o drewnie i ogniu. Popołudnie upłynęło pod znakiem „leśnego kurczaka”. Jury wysoko oceniło walory smakowe wszystkich potraw i ogólny poziom przygotowania kuchni polowych. Leśny kurczak u jednych pływał, u innych się smażył, piekł, był częścią farszu – jednym słowem pychotka! Artystyczne oblicza harcerek ujawniły się podczas kolejnych zajęć manualnych z wykorzystaniem (oczywiście!) drewna. Wieczór zakończyliśmy na wspólnej modlitwie podczas mszy polowej pod przepięknie rozgwieżdżonym niebem.

Turniej zakończył się następującymi wynikami
1 KDH Ogrody zwycięskie miejsce

8 SDH Suma Sił – II miejsce