Dla Filipa

Jeżeli to czytasz to już pomagasz….
https://www.facebook.com/modlitwazafilipa/ – dodaj się grupy

Pod koniec kwietnia br. u naszego instruktora Filipa z Koszalina zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną. Ze względu na konieczność dokonania przeszczepu i znalezienia dawcy szpiku dla Naszego Druha, wkrótce zostanie zorganizowany dzień dawcy szpiku. Zachęcamy także do rejestracji w bazie potencjalnych dawców w innych miastach. Tymczasem prosimy o modlitwę w jego intencji.

Filip jest założycielem koszalińskiej szkoły modlitwy dla młodych „Oratorium”, wiceprezesem naszego diecezjalnego Stowarzyszenia „Vocatio Dei”, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, tegorocznym absolwentem i maturzystą Technikum Elektrycznego.

Druhny i Druhowie! Pamiętajcie, że mamy potężnego orędownika: bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Proszę o modlitwę w intencji Filipa za wstawiennictwo naszego patrona. Druh Wicek ostatnio wykazuje się szczególną siłą działania. Będzie dobrze. Filipie, odwagi. – napisał Kapelan Naczelny ZHR ks. hm. Robert Mogiełka.

Kochani Bracia i Siostry, chciałbym Was prosić o wielki szturm do nieba w intencji zdrowia Filipa i o łaskę duchowego trwania przy naszym Panu dla niego. W takim momencie potrzeba, abyśmy byli razem na modlitwie! – zaapelował bp Edward Dajczak, prosząc o duchowe wsparcie.

Dzisiaj, tj. 30 kwietnia, w intencji Filipa odprawione zostaną Msze Święte w koszalińskich kościołach: pw. św. Józefa Rzemieślnika o godz. 17 i u oo. franciszkanów o godz. 18.

O siły i znalezienie zgodnego dawcy będziemy się modlić także 3 maja o godz. 19 w kościele św. Józefa przy katedrze podczas Mszy Świętej w intencji tegorocznych maturzystów.