Turniej ZZ Północno-zachodniej Chorągwi Harcerzy

Zastępowi! Od zawsze najlepszą i największą służbą w harcerstwie zajmujecie się właśnie Wy! Wiemy ile Was to często kosztuje i ile potrzebujecie wsparcia w tej pracy, dlatego dziękujemy Wam za niesamowite manewry, które odbędy się w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie koło Ustki. Chcemy by to czego się nauczyliście podczas tego wyjazdu służyło Wam podczas pracy z Waszymi zastępami na co dzień. Ponadto manewry te miały formę turnieju, w którym rywalizować między sobą wszystkie zastępy zastępowych, które przybyly. Była to wspaniała okazja by przeżyć niesamowitą przygodę całym ZZ-tem – to przecież tutaj tworzą się największe przyjaźnie

Wybrane atrakcje: • Symulator pola bitwy „Śnieżnik” • Profesjonalny wojskowy kurs survivalowy S.E.R.E. • Strzelnica garnizonowa CSMW (jedna z najlepiej wyposażonych w Polsce) Turniej odbył się w dniach 27-29 kwietnia 2018 r. Zaproszeni byli drużynowi i przyboczni wraz z ZZ-tami, bądź same ZZ-ty. Manewry rozpoczeły się o godzinie 19:30 przy Centrum Caritas na ul. Komandorskiej 63 w Ustce (obok poligonu). Turniej zakończy się w niedziele po południu. Był  nocleg w lesie i warunki obozowe.

W kategorii harcerzy 3 miejsce zajął zzet z 3 SDH Wenedzi , a drugie miejsce zzet z 8 SDH “Płomień”. W obu kategoriach wygrała 1 Koszalińska Drużyna Harcerzy “Zielona”. Gratulujemy wszystkim sukcesów!