Kartki niepodległości

3 maja, zwany przez niektórych Świętem Roztropności Narodu, który 227 lat temu uchwalił drugą na świecie, a pierwszą w Europie konstytucję. Z kolei wczoraj, 2 maja, obchodziliśmy Święto Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. I to właśnie te wyjątkowe dni w roku stały się tłem dla pierwszego zadania na miano Drużyny Niepodległej!

Na czym polega pierwsze zadanie?

1. Całą gromadą/drużyną zróbcie zdjęcie, którego ważnym elementem będzie biało-czerwona
flaga, którą sami wykonacie. To zdjęcie po wykonaniu odbitki stanie się częścią kartki
(pocztówki, laurki dla zuchów), na której zamieścicie specjalne życzenia z okazji święta 3 maja.

2. Kartkę wyślijcie (tradycyjną pocztą!) do polskiej społeczności (nie pojedynczej osoby)
poza granicami Polski. Może to być polska parafia, szkoła, Dom Polonii, drużyna harcerska,
grupa misyjna, zespół artystyczny, klub sportowy itp. – wybierzcie sami.

3. Zaplanujcie to działanie tak, aby karta dotarła do odbiorców przed 3 maja 2018 r. Zachęćcie
odbiorców Waszej kartki, aby w dniu Święta Konstytucji 3 Maja wykonali podobne zdjęcie i
przesłali je do Was (może być pocztą elektroniczną).

Zastanawiacie się, jak mogły wyglądać przygotowania i wykonywanie zadania? Mamy pierwsze donosy z naszego okręgu!

Przypominamy, że meldunek z wykonania zadania (zdjęcie kartki zrobione przed wysłaniem) należy przesłać na adres skry.niepodleglosci@zhr.pl (zuchenki i druhny) albo poprzez specjalny formularz (zuchy i druhowie) do 7 maja 2018 r., do godz. 23:59.