Szlachetna Paczka

Hasło tegorocznej edycji – Lubię ludzi – nawiązuje do wydobywania z nich tego, co mają w sobie najpiękniejsze. Manifest Szlachetnej Paczki na 2018 rok zakłada łączenie ludzi ponad wszelkimi podziałami i tworzenie między nimi dobrej jakości relacji.

23 Gorzowska Drużyna Harcerzy “Tobruk” im. SBSK  wsparła akcje i pomogła Wojewodzie Lubuskiemu Panu Władysławowi Dajczakowi.  Włączyli się w przygotowania Szlachetnej Paczki i w tym roku, wybrana rodzina z Gorzowa Wielkopolskiego otrzyma, zgodnie z opisanymi potrzebami, kuchenkę gazową i radio. Sprzęty zostały przekazane rękami harcerzy do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie zostaną przetransportowane do rodziny.

Podczas przekazania sprzętu Wojewoda podziękował organizatorom i wolontariuszom, którzy włączyli się w przygotowanie całej akcji. Gorzowski sztab odwiedzi dziś 55 rodzin by przekazać zebrane prezenty. Prace potrwają do godziny 18:00