Betlejemskie Światło u marynarzy

20 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe dowództwa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Tradycyjnie, marynarskim zwyczajem, w przedświątecznym tygodniu, we wszystkich jednostkach 8.FOW organizowane są spotkania opłatkowe kadry i pracowników, na które zapraszana jest delegacja ZHR.

W spotkaniu opłatkowym w dowództwie 8.FOW uczestniczyli: kadra i pracownicy dowództwa flotylli, dowódcy podległych jednostek, byli żołnierze oraz zaproszeni przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz organizacji kombatanckich.Nasi  harcerze przekazali na ręce dowódcy flotylli “światło betlejemskie”. Spotkanie uświetnił koncert świątecznych piosenek w wykonaniu wychowanków sekcji wokalnej Klubu 8.FOW oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej.

8 Flotylla Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego w Świnoujściu – polska flotylla okrętów obrony wybrzeża, jeden z trzech związków taktycznych Marynarki Wojennej w Polsce.