O nas

Okręg Północno-zachodni ZHR działa na terenie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego . Skupia zuchy, harcerki i harcerzy z Zachodniopomorskiej Chorągwi Harcerek i Pólncno-zachodniej Harcerzy. Razem jest nas ok. 700 osób. Pochodzimy z różnych miejscowości z obu województw. Nasze jednostki funkcjonują w Szczecinie, Koszalinie, Gorzowie Wlkp., Świnoujściu, Szczecinku, Kralinie, Połczynie, Policach oraz w Świebodzinie.

Nasze drużyny na co dzień współpracują z lokalną społecznością, parafiami, szkołami – staramy się docierać do tych dzieci, dla których harcerstwo będzie pomocą i wsparciem, szansą na aktywne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu, kształtowanie charakteru i przygotowanie do dorosłego życia.

Poza uczestnictwem w cotygodniowych zbiórkach, nasi harcerze jeżdżą na biwaki, rajdy i zloty, zimą – na zimowiska, a latem uczestniczą w obozach letnich pod namiotami, koloniach zuchowych lub obozach wędrownych.

Należymy do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. ZHR jest organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży. Obecnie skupia on ok. 15 tysięcy członków. Naszym celem jest wychowanie młodego człowieka metodą harcerską w oparciu o treść Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Metoda ta opiera się na dobrowolności i kontakcie z przyrodą. Na co dzień pracujemy systemem zastępowym – na każdym poziomie (od zastępowego do Naczelnika i Naczelniczki) działamy systemem małych grup, by móc bezpośrednio oddziaływać na swoich podopiecznych i odpowiadać na ich potrzeby