Wesprzyjmy Michała w walce z białaczką!

Akcja DKMS „zestaw na 5”

Drogie druhny, druhowie, rodzice i przyjaciele harcerstwa!

Piętnastoletni Michał Kamiński, jeden z harcerzy z 230 GDH „Rysie”, zachorował na białaczkę i najprawdopodobniej będzie pilnie potrzebował przeszczepu szpiku kostnego. Dzięki fundacji DKMS każda osoba w wieku 18-55 lat może zostać potencjalnym dawcą. W ten sposób możemy pomóc za równo Michałowi, jak i tysiącom innych osób chorych na nowotwory krwi.

Choroba Michała, młodego i pełnego energii chłopaka, pokazuje nam, że ten problem może dotknąć każdego spośród nas lub naszych najbliższych. Aby pomóc zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Można tego dokonać na 3 różne sposoby:

1. Zarejestrować się na stronie DKMS i zamówić pod swój adres indywidualny zestaw z pałeczkami służącymi do pobrania wymazu.
  2. Zorganizować w gronie najbliższych pięciu osób mini akcję rejestracyjną, poprzez zamówienie tzw. „zestawu na 5”.
  3. Wziąć udział w organizowanych raz na jakiś czas w różnych miejscach w Polsce tzw. „dniach dawcy”.

Szczególnie chcielibyśmy was zachęcić do drugiego podanego przez nas sposobu. Naprawdę nie jest on skomplikowany – wystarczy postępować według poniższych wskazówek:

Krok 1

Wejdź na stronę DKMS, pobierz, wydrukuj i wypełnij „Porozumienie” – https://www.dkms.pl/pl/pomoz-i-zamow-zestaw-na-5

Krok 2

Wyślij skan lub zdjęcie porozumienia mailem na adres zestaw@dkms.pl

Krok 3

Oczekuj na bezpłatną przesyłkę zawierającą pakiety rejestracyjne.

Krok 4

Przeprowadź akcję wśród swoich znajomych.

Krok 5

Bezpłatnie odeślij spakowany zestaw do fundacji DKMS.

Czuwaj!

Okręg Północno-Zachodni ZHR